W dniu 3 maja 2016 r. w Uroczystość NMP Królowej Polski w Gdańsku odszedł do wieczności ŚP. ks. abp Tadeusz Gocłowski CM. Urodził się 16 września 1931 r. w miejscowości Piski w diecezji łomżyńskiej. Do Zgromadzenia Księży Misjonarzy wstąpił 7 października 1949 r., śluby złożył 15 grudnia 1951 r. a święcenia kapłańskie  przyjął z rąk bp. Stanisława Rosponda 24 czerwca 1956 r. Święcenia biskupie otrzymał z rąk kard. Józefa Glempa 17 kwietnia 1983 r.

Placówki:

1956-1959 – Lublin KUL, student
1959-1960 – Kraków Stradom, wykładowca
1960-1969 – Gdańsk Oliwa, wykładowca WSD
1969-1970 – Rzym, student
1970-1973 – Gdańsk Oliwa, rektor wykładowca WSD
1973-1982 – Kraków Stradom, wizytator
1982          – Kraków Strzelnica, redaktor „Naszej Przeszłości”
1982-1983 – Gdańsk Oliwa, rektor
1983          – Biskup pomocniczy diecezji gdańskiej
1984-2008 – Biskup Gdańska, od 1992 arcybiskup metropolita
2008          – Gdańsk Oliwa, arcybiskup senior

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!