W dniu 16 sierpnia w Portoryko ks. Stanisław Szczepanik uległ wypadkowi a 18 sierpnia 2019 r. zmarł w szpitalu w Ponce w Portoryko. Urodził się 4 lutego 1956 r. w Smarżowie w diecezji Tarnowskiej. Wstąpił do Zgromadzenia Misji w 1981 r. Śluby święte złożył 8 grudnia 1983 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Krakowie na Stradomiu 25 maja 1985 r. z rąk ks. bp Kazimierza Górnego.

1985 – Witoszyn, wikary, katecheta
1985-1986 – Grodków, katecheta
1986-2000 – Zair
2000-2004 – Haiti
2004-2008 – Dominikana
2008-2011 – Portoryko, Dyrektor Sióstr Miłosierdzia
2011-2012 – Tarnów, duszpasterz
2012-2013 – Kraków Stradom, Ojciec duchowny
2013 – Dominikana, Portoryko, duszpasterz

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!