Archives Maj 2011

Wystawa “Skarby kościoła stradomskiego”

wystawa-ornaty-4Przy okazji uroczystości święceń kapłańskich, w sobotę, 28 maja została otwarta kolejna wystawa w Muzeum Historyczno-Misyjnym Księży Misjonarzy w Krakowie. Obecna wystawa zatytułowana “Skarby kościoła stradomskiego” podzielona jest na trzy ekspozycje. W jednej pokazane są historyczne szaty liturgiczne, w drugiej paramenty liturgiczne, a trzecia prezentuje zbiór dokumentów i pamiątek ks. bp Albina Małysiaka CM, który w 2011 roku obchodzi 70-lecie kapłaństwa. Ks. Biskup Jubilat jest patronem honorowym wystawy. Dla publiczności wystawa będzie dostępna od 30 maja do 26 czerwca 2011.

Read More

Nowi robotnicy w winnicy Pańskiej

Sobota, 28 maja 2011 to jeden z najważniejszych dni w rocznym kalendarium nie tylko Domu Stradomskiego ale całej Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W tym dniu, o godz. 9.00, podczas uroczystej Mszy św. J.E. ks. bp Paweł Socha CM, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej udzielił święceń prezbiteriatu (czterem) i diakonatu (siedmiu) alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

W uroczystości licznie uczestniczyli księża z rożnych domów i parafii Zgromadzenia w kraju oraz zagranicą, rodziny i przyjaciele znacznie wypełniając kościół seminaryjny. Oprawę muzyczną zapewniła schola mieszana kleryków misjonarskich i przyjaciół Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy.
Na wstępie Mszy św. wszystkich powitał ks. Wizytator Arkadiusz Zakręta CM  Homilię wygłosił Szafarz sakramentu, ks. bp Paweł Socha CM który także na koniec Mszy św. przekazał wszystkim, a szczególnie nowo wyświęconym prezbiterom i diakonom oraz ich rodzinom serdeczne życzenia.

Bezpośrednio po uroczystości liturgicznej w Auli ITKM im. ks. Konstantego Michalskiego odbyła się okolicznościowa akademia. Po przemówieniu dk. Adama Sejbuka CM, jednego z nowowyświęconych, ks. Wizytatora Arkadiusza Zakręty CM, ks. Rektora Józefa Łucyszyna CM czterech neoprezbiterów – absolwentów ITKM – odebrało dyplomy magisterskie. W dalszej części akademii głos zabrał ks. Krystian Połomski CM w imieniu absolwentów a po nim na zakończenie jeden z rodziców nowowyświęconych. Na zakończenie wszyscy odmówili modlitwę Regina Coeli. Uroczystość ubogacił występ artystyczny kleryckiego zespołu “Lazaryści”.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »