Nowy numer Wiadomości Misyjnych 57-58

Dnia 18 października 2020 r. obchodziliśmy Niedzielę Misyjną. Papież Franciszek zwrócił się wtedy do wiernych z orędziem, którego mottem były słowa z opisu powołania proroka Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8). W orędziu tym czytamy: „Z miłości do człowieka, Bóg posłał swego Syna Jezusa” (por. J 3, 16). „Jezus jest misjonarzem Ojca: Jego Osoba i Jego dzieło jest całkowitym posłuszeństwem woli Ojca” (por. J 4, 34; 6, 38; 8, 12-30, Hbr 10, 5-10). Każdy dzień naszego życia niech się stanie sposobnością do wpatrywania się w Jezusa Chrystusa – Misjonarza posłanego przez Ojca i upodabniania się do Niego. Byśmy nie tylko modlitwą i uczynkami wspierali misyjne dzieło Kościoła, ale sami stawali się misjonarzami Chrystusa, w codzienności budującymi relację z Bogiem i braterską relację z bliźnimi, do czego zachęca papież Franciszek w encyklice „Fratelli tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej”.

W najnowszym numerze znajdziemy między innymi:
Czas dzielenia i wymiany dóbr
Jak wyglądała posługa ks. Marcina Wróbla CM przez pierwsze 5 lat w Papui-Nowej Gwinei?
Jakie obecnie stoją przed nim wyzwania?

Pomagamy i będziemy pomagać
Jak funkcjonuje MISEVI w nowej, nieco innej rzeczywistości?

Życie na południowym Pacyfiku
Ks. Jacek Tendej CM opowiada o codzienności w Papui-Nowej Gwinei.

Tydzień Misyjny 2020
Relacja z przebiegu tego wyjątkowego tygodnia w naszej wspólnocie seminaryjnej.

Matka Trędowatych
Przedstawiamy sylwetkę Służebnicy Bożej dr Wandy Błeńskiej.

“Wiadomości Misyjne” docierają do wszystkich Przyjaciół Misji, do samych misjonarzy i ich rodzin. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za wsparcie!

W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00, w naszym kościele seminaryjnym, odprawiamy Mszę św. w intencji misjonarzy oraz wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieło misyjne naszego Zgromadzenia. Serdecznie zapraszamy.

Inne informacje

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »