Misje Krajowe

W ramach Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętego Wincentego a Paulo, istnieje Grupa Misyjna w której pełnią posługę doświadczeni w pracy rekolekcyjno – misyjnej kapłani. Taka posługa jest jednym z naczelnych zadań jakie zlecił nam nasz Założyciel św. Wincenty. W duchu więc pokory i całkowitego oddania się Jezusowi Chrystusowi, podejmujemy trud głoszenia Ewangelii współczesnemu człowiekowi, w czasach w których przyszło nam żyć. Jak podaliśmy na stronie startowej naszym hasłem jest zawołanie: „Ewangelię głosić ubogim posłał mnie Pan.” Takiego zawołania nauczył nas nasz Święty Patron i w takim duchu idziemy nieść światło Dobrej Nowiny ludziom będącym w potrzebie duchowej i materialnej. Gwarantujemy solidność i profesjonalizm w wykonywaniu naszej posługi.

Proponujemy bardzo szerokie spektrum działalności. Począwszy od rekolekcji i misji parafialnych przygotowujących parafie w czasie Adwentu i Wielkiego Postu do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, poprzez przygotowanie wspólnoty parafialnej na czas nawiedzenia obrazu, figury, aż po rekolekcje specjalistyczne. Są to np. rekolekcje kapłańskie, zakonne – mamy działający dopiero od kilku lat wyposażony we wszystko co jest potrzebne (sale konferencyjne, Internet, kaplica) dom rekolekcyjny w Krzeszowicach niedaleko Krakowa. Proponujemy też różnego rodzaju rekolekcje ewangelizacyjne, formacyjne dla dzieci, młodzieży oraz grup parafialnych. Istnieje możliwość nawiązania dłuższej współpracy z naszym zgromadzeniem przez parafie na okres kilku lat.

Proponowane schematy prowadzonych misji i rekolekcji

Proponujemy bardzo szerokie spektrum działalności. Począwszy od rekolekcji i misji parafialnych przygotowujących parafie w czasie Adwentu i Wielkiego Postu...

Schemat Misji

Niedziela: rozpoczęcie na wszystkich Mszach św.

Schemat Rekolekcji

Rozpoczęcie na wszystkich Mszach św.

Kontakt

Email

grupa.misyjnorekolekcyjna@misjonarze.pl

Strona

grupamisyjna.misjonarze.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »