Zaproszenie na wystawę

W 2017 roku przypada 400. rocznica narodzin charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Dokładnie 25 stycznia 1617 r., w święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, Wincenty wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej i to wydarzenie stanęło u podstaw wszystkich dzieł, jakie zrodziły się z duchowości Założyciela księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. Jako duchowi synowie św. Wincentego a Paulo pragniemy, aby nadchodzący rok był szczególnym czasem dziękczynienia za osobę i dzieło naszego założyciela, jak również za 400 lat działalności księży misjonarzy w służbie ubogim.
Jedną z form świętowania Jubileuszu 400-lecia Charyzmatu św. Wincentego a Paulo będzie okolicznościowa wystawa pt. Realizacja powołania w Rodzinie Wincentyńskiej. Pragniemy poprzez nią przybliżyć różnorodną działalność Rodziny Wincentyńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem posługi Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. (więcej…)

Wystawa „Naszej Przeszłości”

fotomain42Zapraszamy na wystawę w Muzeum Historyczno-Misyjnym Księży Misjonarzy w Krakowie „Szanując przeszłość budujemy przyszłość. 70 lat „Naszej Przeszłości” (1946-2016)”. Wystawa będzie czynna w dniach 23.10 – 4.12.2016 r. W poniedziałki, wtorki i środy w godz. 14.00 – 17.00. W niedzielę w godz. 15.00 do 17.00. Głównym zadaniem zorganizowanej wystawy jest przybliżenie tematyki artykułów publikowanych w latach 1946 – 2016 na łamach periodyku naukowego „Nasza Przeszłość. Studia z dziejów Kościoła i kultury katolickiej w Polsce”. Wystawa składa się z następujących działów:

  • Życie i działalność ks. Alfonsa Schletza CM
  • Zasoby Archiwum „Naszej Przeszłości”
  • Historia Kościoła w średniowieczu
  • Życie i działalność biskupów polskich
  • Dzieje diecezji
  • Historia zakonów i zgromadzeń

(więcej…)

Konferencja naukowa „Naszej Przeszłości”

fotomain37Instytut Teologiczny Księży Misjonarzy i Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową „Szanując przeszłość budujemy przyszłość. 70 lat „Naszej Przeszłości” (1946-2016)” w dniu 22 października 2016. Konferencji towarzyszy wystawa prezentowana w Muzeum Historyczno-Misyjnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. Wejście przez furtę seminaryjną ul. Stradomska 4. Rozpoczęcie od mszy św. o godz. 9.00 koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa prof. dra hab. Jana Kopca, ordynariusza diecezji gliwickiej w kościele Nawrócenia św. Pawła w Krakowie. Po mszy św. w Auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie odbędzie się konferencja naukowa którą będzie prowadził ks. dr Paweł Holc CM Rektor ITKM. (więcej…)

Wystawa ilustracji i rysunków ks. Wacława Piszczka CM

Piszczek-305x450Od 6 lutego do 5 marca 2015 r. w Bibliotece Jagielońskiej czynna jest wystawa ilustracji i rysunków ks. Wacława Piszczka CM do Bibliofilskiej Edycji Dzieł Henryk Sienkiewicza. Wystawa jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15 – 20.50 a w sobotę w godz. 9-16. przy al. Mickiewicza 22 (wejście od ul. Oleandry 3). W 2016 r. przypada 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Obecna wystawa, zorganizowana przez Bibliotekę Jagielońską, prezentuje wszystkie woluminy oraz ilustracje i rysunki, jakie zostały zamieszczone w serii „Edycja Bibliofilska Dzieł Henryka Sienkiewicza”. Wystawa jest symbolicznym wstępem do obchodów roku jubileuszowego w środowisku krakowskim. W Wydawnictwie ITKM można nabyć pozycje jakie ukazały się w serii Edycja Bibliofilska Dzieł Henryka Sienkiewicza oraz część ilustracji i rysunków prezentowanych na wystawie. Informację na temat zakupu można uzyskać pod numerem telefony 12 422 88 77 w. 22 w godz. 8.00-14.00 od poniedziałku do piątku lub e-mail: wydawnictwo@witkm.pl