necrologium

Zmarł ks. bp Milan Šašik CM

Dnia 14 lipca 2020 r. (wtorek) odszedł do wieczności Ś†P Bp Milan Šašik CM Ordynariusz eparchii mukaczewskiej. Milan Šašik urodził się ur. 17.09.1952 r. w gminie Lehota w powiecie Nitra na Słowacji. Wstąpił do Księży Misjonarze na Słowacji w 1971 r. a 27 września 1975 r. złożył śluby święte. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1976 […]

Zmarł ks. Edward Formicki CM

W dniu 1 listopada 2019 r. w domu Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzu odszedł do wieczności Ś†P ks. Edward Formicki CM. Urodził się 20 lutego 1934 r. w Kozierowie w diecezji kieleckiej. W 1951 r. wstąpił od Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Śluby święte złożył 8 grudnia 1956 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Krakowie na Stradomiu z […]

Ks. Stanisław Szczepanik CM informacje o pogrzebie

 W sierpniu 2019 r. w Portoryko tragicznie zginął polski misjonarz ks. Stanisław Szczepanik CM. Gdy jechał rowerem na poranną Mszę św. został zaatakowany i pobity. W ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że został zamordowany.  Ks. Stanisław urodził się 4 lutego 1956 r. w Smarżowej (diec. tarnowska). W […]

Zmarł Ks. Jan Kowalik CM

Dnia 4 maja 2019 r. o godz. 2.05, w pierwszą sobotę miesiąca, w Domu Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzu odszedł do wieczności Ś†P Ks. Jan KOWALIK CM. Urodził się 12 lutego 1932 r. w Liszkach. W 1949 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Śluby święte złożył 17 lutego 1955 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Krakowie na Stradomiu […]

Zmarł ks. Jacek Moryto CM

Dnia 24 lutego 2019 r. w szpitalu w Krakowie zmarł Ś✝︎P. ks. Jacek Moryto CM. Urodził się 21 lutego 1955 r. w Krakowie. W 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Śluby święte złożył 18 marca 1980 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 kwietnia 1981 r. z rąk bp Albina Małysiaka CM. 1981-1983 – Bydgoszcz Św. […]

Zmarł ks. Andrzej Węglarz CM

Dnia 28 stycznia 2019 r. w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni odszedł do wieczności Ś † P Ks. Andrzej WĘGLARZ CM. Urodził się 10 października 1936 r. w Kamyku k. Bochni. W 1951 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Śluby święte czasowe złożył dnia 8 grudnia 1953 r., zaś śluby święte wieczyste złożył 
8 grudnia 1957 r. […]

Przewiń do góry

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies