Bożonarodzeniowe Życzenia

Drodzy Siostry i Bracia!

Wspólnota misjonarska – księża, bracia i klerycy – pragnie złożyć każdemu i każdej z Was najserdeczniejsze życzenia. Życzymy głębokiego doświadczenia poprzez wiarę Tajemnicy Narodzenia Chrystusa. Niech spotkanie z Nowonarodzonym napełni Wasze serca radością i pokojem. Niech opromieni nadzieją całe Wasze życie, a zwłaszcza to wszystko, co jest w nim trudne.

Z serca dziękujemy za tworzenie wraz z nami wspólnoty modlitwy; dziękujemy za każdy gest duchowego i materialnego wsparcia, jakiego nam udzielacie. Prosimy zarazem o przekazanie naszych życzeń wszystkim bliskim Waszym sercom, szczególnie osobom starszym, chorym i cierpiącym.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Projekt Droga 400 – piesza pielgrzymka jubileuszowa

ACS_2903BJubileusz 400-lecia Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo 1617 – 2017. Projekt Droga 400

25 stycznia 1617 r.. święto nawrócenia św. Pawła. Kościół w Folleville. Św. Wincenty a Paulo wchodzi na ambonę. Ma przed sobą ubogich wieśniaków. Poruszony spowiedzią jednego z nich mówi o kochającym, miłosiernym Bogu. Słuchacze tłumnie przystępują do spowiedzi… Ciąg dalszy tej historii już znasz. Pierwsze kazanie misyjne jest uważane za wydarzenie rozpoczynające dzieło Zgromadzenia Misji. To wtedy św. Wincenty a Paulo wytyczył Drogę, którą jego naśladowcy podążają już … 400 lat. A, że Droga ta jest częścią Twojego i mojego życia i serca to warto za nią szczególnie w Roku Jubileuszowym pięknie podziękować.

Read More

Daj się Bogu zaskoczyć miłosierdziem!

Plakat_WSM-326x450WINCENTYŃSKIE SPOTKANIE MŁODZIEŻY jest czasem spotkania ludzi młodych, którzy pragną umocnić swoją wiarę, podzielić się doświadczeniem Boga oraz spędzić razem czas. Coroczne spotkania młodych, związanych w jakikolwiek sposób z duchowością wincentyńską, czy to poprzez przynależność parafialną, czy też mających kontakt ze wspólnotami Sióstr Miłosierdzia, stają się okazją do budowania społeczności, wspólnoty młodych, chcących żyć duchem świętych Ludwiki de Marillac i Wincentego a Paulo oraz ich „twórczą miłością” do Boga i bliźniego.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w dniach 23-25 października br., stało się preludium do rozpoczynającego się 8 grudnia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka bullą Misericordiae vultus.

Read More

Zmarł ks. Wiktor Bieler CM

Wizytator z Indonezji ks. Robertus Wijanarko, CM podał informację że 19 listopada 2014 r. w Malang (Indonezja) w wieku 85 lat zmarł ks. Wiktor Bieler CM były asystent Generalny. Urodził się 13 czerwca 1929 r. w Indonezji. Pogrzeb odbędzie się 20 listopada w Seminarium San Vincenzo w Malang (Indonezja).

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

Nominacja Konferencji Episkopatu Polski

 

Konf-EP-nominacja1Księża Biskupi zgromadzeni na 364 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 marca 2014 r. powołali Księdza Jerzego Górnego CM na Moderatora Krajowego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, na pierwszą pięcioletnią kadencję.

Podpisali Bp. Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP i Bp. Wojciech Polak Sekretarz Generalny KEP

Spotkanie Rodziców Księży i Braci

Od 2008 roku w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach odbywają się Spotkania Rodziców Księży i Braci CM. W tym roku, w związku z licznymi zapytaniami, pragnę zaprosić na to spotkanie wszystkich chętnych Rodziców Kapłanów i Braci Zgromadzenia Misji, którzy pragną wspólnie się modlić, poznać się i zaprzyjaźnić, zwiedzić ciekawe okolice Krzeszowic i Krakowa, odpocząć w miłej atmosferze. Termin spotkania: 1-4 maja br. (zjazd do godz. 17.00). Całościowy koszt Spotkania  wynosi  230 zł. (małżeństwa – 200 zł od osoby). Jeśli ktoś miałby problemy finansowe a chciałby uczestniczyć w spotkaniu, to proszę przyjechać i złożyć dobrowolną ofiarę za pobyt. Nie chciałbym, aby kwestie finansowe stanowiły przeszkodę w spotkaniu. Najważniejsze jest nasze wspólne Spotkanie!!! Proszę Konfratrów o poinformowanie i zaproszenie swoich Rodziców na to spotkanie.

Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM
ul. Nowa Wieś 8
32-065 Krzeszowice
Tel. 012 282 13 22 w. 214 lub 502 39 81 28
www.vincentinum.misjonarze.pl
E-mail: vincentinum@misjonarze.pl

Zgłoszenia uczestnictwa proszę kierować listownie na powyższy adres, telefonicznie bądź drogą elektroniczną do dnia 15 kwietnia 2014!

Z pamięcią modlitewną Ks. Jacek Lasoń CM Superior i Dyrektor Ośrodka

Jubileusz 25-lecia Apostolatu Maryjnego na Stradomiu

PlakatW dniu 16 listopada 2013 na Stradomiu w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy Kraków, ul. Stradomska 4, odbędzie się dzień skupienia Apostolatu Maryjnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika, jest to zarazem jubileusz 25-lecia Apostolatu Maryjnego przy Seminarium na Stradomiu w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy. Prowadzić to spotkanie będzie ks. Jacek WACHOWIAK CM – dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika.

Program spotkania:
10.00 – Powitanie uczestników
Nabożeństwo: adoracja osobista Najświętszego Sakramentu oraz wspólna modlitwa różańcowa

Read More

Zmarł ks. Krzysztof Janusz CM

PlakatWe wtorek 22 stycznia 2013 roku w Paryżu odszedł do wieczności Ś † P KS. KRZYSZTOF JANUSZ CM. Urodził się 25 kwietnia 1961 roku w Krynicy Zdrój diecezja tarnowska. W 1980 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy a święcenia kapłańskie otrzymał 24 maja 1986 roku z rąk bpa Mariana Jaworskiego.

Placówki:
1986-1987 – Kraków, par. NMP z Lourdes (katecheta)
1987-1989 – Sopot (wikariusz)
1989-1990 – Francja, Paryż, przygotowanie do wyjazdu na misje na Madagaskar
1990-1994 – Madagaskar, Ranomafana (misjonarz)
1994-1995 – Madagaskar, Manantenina (misjonarz)
1995-1998 – Madagaskar, Antananarivo (ekonom)
1999-2006 – Francja, Vitry-sur-Seine (wikariusz, ekonom, proboszcz)
2006-2012 – Francja, Joinville-le-Pont (wikariusz)
od 2012 – Francja, Paryż, Saint-Martin de Saint-Mandé (wikariusz, kapelan)

Read More

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »