Category Sekretariat Misyjny

Wiadomości Misyjne nr 55-56 (2-3/2020)

JUŻ JEST nowy numer “Wiadomości Misyjnych”!

Ograniczenia spowodowane wirusem dotykają również tereny misyjne i misjonarzy. Nie sposób było i nam uciec od tego tematu, stąd również i ten numer „Wiadomości Misyjnych” jest naznaczony sytuacją, która, mamy nadzieję, przejdzie do historii. Niemniej, nasze bieżące kontakty i relacje z misjonarzami są świadectwem, że misjonarze żyją misją Kościoła. A spojrzenie do choćby niektórych dokumentów misyjnych Kościoła ostatnich lat jeszcze bardziej umacnia nas w przekonaniu, że misjonarze to naprawdę pierwsza linia „frontu” ewangelizacji.

  • Jak wygląda misja w czasie pandemii? Relacja m.in. z Chin, Turcji i Włoch.
  • Już 50 lat polscy misjonarze posługują na Madagaskarze! W środku znajduje się infografika oraz wiadomość od Wizytatora polskiej prowincji Zgromadzenia Misji.
  • Modlitwa do świętych męczenników z Wuhan o ustanie epidemii – św. Franciszka Regis Cleta CM i św. Jana Gabriela Perboyre’a CM.
  • Historia i obecna działalność słowackiej prowincji Zgromadzenia Misji.
  • Sytuacja na Madagaskarze oczami MISEVI.
  • i wiele więcej…

Wszystkim darczyńcom z cełego serca dziękujemy za wsparcie i pamiętamy w modlitwie! Oczywiście w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00, w naszym kościele seminaryjnym, odprawiamy Mszę św. w intencji misjonarzy oraz wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieło misyjne naszego Zgromadzenia.

Gala finałowa Projektu M3

M303-620x412W dniu 15 listopada w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy odbyła się Gala Finałowa I edycji Projektu M3. Projekt M3 to 3 razy MMłodzi, Misje i MadagaskarProjekt M3 to inicjatywa polskiej młodzieży, która realizując charyzmat św. Wincentego a Paulo,  pomagała na Madagaskarze. 
Założeniem projektu była bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi wyrażona w edukacji, ewangelizacji i wsparciu materialnym. Podczas tego niecodziennego spotkania, wolontariusze opowiadali o swojej pracy na misjach, a goście obejrzeli wystawę fotograficzną przygotowaną przez uczestników projektu. Gościem na Gali był Tomasz Owsiany, młody podróżnik po Madagaskarze, który niedawno wydał swoją pierwszą książkę pod tytułem: “Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie”. Więcej o projekcje M3 i informacji dotyczącej pobytu wolontariuszy na Madagaskarze można znaleść na stronie MISEVI Polska

Jubileuszowe (25) wydanie «Wiadomości Misyjnych»

Rozpoczynają się wakacje. Z radością tuż przed końcem roku szkolnego oddajemy w ręce naszych Czytelników najnowsze wydanie biuletynu Sekretariatu Misyjnego.  To wydanie «Wiadomości Misyjnych» jest “historyczne”. Raz dlatego, że jubileuszowe – 25. Dwa, jak to sam nadmienia w artykule redakcyjnym, ostatnie wydanie ks. Stanisława Deszcza CM jako Dyrektora Sekretariatu Misyjnego.  Duża część waszej uwagi skupimy tym razem na Madagaskarze wspominając m.in.  ś.p. ks. Stanisława Wnuka CM. Dowiemy się również o pracy duszpasterskiej na Białorusi i Ukrainie oraz spojrzymy na formację w Kongo.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies