Strona Wincentyńskich Dni Młodzieży 2016 r.

Region-capture-1-400x280Od 8 lipca rusza strona poświęcona spotkaniu Młodzieży Wincentyńskiej w 2016 r. Na stronie internetowej famvin2016.pl znajdziecie wszystkie informacje na temat przygotowań do tego wydarzenia. Za pośrednictwem tej strony możecie się również skontaktować z organizatorami i zapytać o wszystko, co was interesuje. Są także obecni w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+. Oraz zapraszają Was do dzielenia się Waszymi opiniami i odczuciami na temat uczestnictwa w spotkaniach młodzieży wincentyńskiej.

W zaproszeniu na spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w 2016 r. organizatorzy napisali: Na zakończenie Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodzieży z całego świata odbędzie się „w Krakowie, w Polsce”. Rodzina Wincentyńska w naszym kraju przyjęła tę wiadomość z wielką radością. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że spotkanie będzie wspaniałą okazją do poznania przez młodzież wincentyńską miejsc, w których żył, pracował i wzrastał do świętości Jan Paweł II.

Od czasu spotkania w Rzymie w 2000 roku Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą zjazdy młodzieży wincentyńskiej z całego globu. Radujemy się, że tym razem młodzi z Rodziny Wincentyńskiej będą mieli okazję spotkać się w kraju, który był bliski sercom św. Wincentego i św. Ludwiki, w kraju, do którego pierwsi Księża Misjonarze i Siostry Miłosierdzia zostali wysłani osobiście przez świętych Założycieli. Od tamtego momentu, pomimo wielu tragicznych wydarzeń historycznych, wspólnoty wincentyńskie nieprzerwanie działają w Polsce, realizując na różne sposoby swój charyzmat.

Mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w Wincentyńskich Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 23–25 lipca 2016 r., bezpośrednio poprzedzając spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będą się one odbywać pod hasłem: „Wincentianie wierni miłosierdziu”. Miejscem spotkania będzie Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000″ w Piekarach koło Krakowa. Jest to szczególne miejsce, w którym od kilkunastu lat młodzież z całej Polski zdobywa wiedzę i doświadczenie, pogłębiając również swoje życie religijne.

Projekt M3

M3-404x450Projekt M3 to inicjatywa polskiej młodzieży, która realizując charyzmat św. Wincentego a Paulo chce pomagać na Madagaskarze. 
Założeniem projektu jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi wyrażona w edukacji, ewangelizacji i wsparciu materialnym. W niedzielę 21 czerwca w Kościele Seminaryjnym na Stradomu ks. Wizytator Kryspin Banko CM po raz drugi wręczył nowym uczestnikom Projektu M3 krzyże misyjne, którzy już 2 lipca wylecą na Madagaskar. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się w listopadzie 2014 r. obejmowały formację duchową, naukę języka francuskiego, malgaskiego, zaawansowany kurs pierwszej pomocy, metodykę pracy z dziećmi. Mijające 8 miesięcy to czas, kiedy uczestnicy Projektu M3 pozyskiwali również fundusze na rzecz wolontariatu: przeprowadzali zbiórki, nawiązywali współpracę z firmami i organizacjami, które objęły patronat nad projektem. Do zadań wolontariuszy należało również przeprowadzenie w szkołach spotkań poszerzających świadomość misyjną młodzieży, zachęcając do czynnego włączenia się w życie społeczne i wolontariat.

Wolontariusze Projektu M3 będą pracować w Fort-Dauphin na południu Madagaskaru, na placówce ks. Kazimierza Bukowca CM, który będzie się nimi opiekował. Podejmą posługę w przychodni sióst Miłosierdzia, leprozorium, szkołach oraz małych kaplicach na wioskach. Spędzą tam trzy miesiące, aby w uroczystość św. Wincentego zdać relację ze swoich działań.

Chcesz nam pomóc? Interesuje Cię nasza akcja? Chcesz wiedzieć więcej? Nie bój się! Pisz do nas! MISEVI

Bł. Męczennicy Hiszpańscy XX wieku

eucaristia_17-620x409W dniu 6 listopada wspominamy bł. Męczenników Hiszpańskich XX wieku z Rodziny Wincentyńskiej: 27 Sióstr Miłosierdzia, 11 księży i 3 braci ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz 1 osoba świecka, członkini Córek Maryi od Cudownego Medalika. Zostali oni beatyfikowani w niedzielę 13 października 2013 r. w Tarragonie w Hiszpanii, wśród grupy 522 męczenników, mężczyzn i kobiet, którzy dali świadectwo wiary w XX wieku. Ci nowi błogosławieni pochodzili z różnych diecezji na terenie Hiszpanii i z różnych Zgromadzeń.

Seminarium Internum

18 września 2014 roku do naszej misjonarskiej wspólnoty dołączyło 10 nowych kandydatów, którzy przez najbliższy rok będą rozpoznawać swoje misjonarskie powołanie do służby Kościołowi świętemu w Zgromadzeniu Misji. Ten dwunastomiesięczny okres studium obejmie formację duchową, apostolską, intelektualną i ogólnoludzką. Seminarzyści będą uczyć się poznawać i pokochać św. Wincentego a Paulo oraz Zgromadzenie, aby przeniknąć duchem wincentyńskim w celu poświęcenia się głoszeniu Ewangelii ubogim przez całe życie. Dodatkowo seminarzyści pogłębią życie duchowe poprzez doświadczenie Chrystusa głoszącego Ewangelię ubogim, tak ażeby przeniknąć tymi co Chrystus myślami, pragnieniami i tym samym duchem. Pogłębią miłość Boga, aby stać się kontemplatywnymi w działaniu i apostołami w modlitwie, odkrywając obecność Chrystusa w ubogich. Zostaną wprowadzeni w życie apostolskie, aby stać się misjonarzami na wzór św. Wincentego a Paulo, podejmując w przyszłości dzieła Prowincji i Zgromadzenia. Seminarzyści nauczą się żyć we wspólnocie na wzór serdecznych przyjaciół, starając się zrozumieć że posłannictwo wincentyńskie realizuje się we wspólnocie. Każdy z nich będzie kontynuował rozwój swojej osoby, aby móc odpowiedzieć na wezwanie Boże z coraz większą wolnością i odpowiedzialnością. Polecamy ich powołanie, wybór i czas formacji waszej serdecznej pamięci modlitewnej. ks. Tomasz

Święcenia kapłańskie

W sobotę 20 września Ks. Bp Damian Muskus udzielił święceń kapłańskich Dk. Mikołajowi Żebrowskiemu CM. Na uroczystość przybyli licznie kapłani, klerycy i wierni z parafii św. Rodziny w Tarnowie gdzie dotychczas obecny ks. Mikołaj Żebrowski pracuje. W uroczystej koncelebrowanej mszy św. uczestniczyli między innymi: ks. Wizytator Kryspin Banko, ks. Rektor Paweł Holc i obecny dyrektor seminarium ks. Tomasz Ważny, superior domu Warszawskiego i były dyrektor seminarium ks. Robert Berdychowski, superior domu Tarnowskiego ks. Zdzisław Góra oraz kapłani z parafii w Krakowie, Tarnowie, Sopocie, Pabianic, Wrocławia.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies