Nowy Dyrektor WMM i nowa przewodnicząca stowarzyszenia

Po wieloletniej pracy na rzecz Stowarzyszenia, Siostra Radna Krajowa WMM – s. Agnieszka Dutka oraz Ojciec Dyrektor WMM – ks. Jacek Kuziel, zakończyli swoją kadencje. Nadszedł czas podziękowań… za ofiarowane serce, dobroć oraz zawsze otwarte dłonie. Z tej okazji, odbyło się dziękczynne spotkanie WMM na Jasnej Górze.

Funkcję Dyrektora Krajowego WMM, ks. Jacek Kuziel pełnił przez 10 lat. Pod jego okiem, Stowarzyszenie osiągnęło rozkwit – był on Doradcą i Ojcem, który otaczał cały kraj swoją modlitwą. Siostra Agnieszka od 5 lat pełniła funkcję Radnej Krajowej, jednak z WMM była związana już od lat młodości, początkowo jako osoba świecka. Następnie pełniła w Zarządzie Krajowym funkcję Siostry Koordynatorki Prowincji krakowskiej. Zawsze otwarta i pomocna, wspaniała organizatorka, o często cichej i pokornej posłudze. Po tych latach pracy, nadszedł czas podziękowania. Na Jasnej Górze, z radością i wzruszeniem, zgromadzili się: ksiądz Wizytator Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Kryspin Banko, były i obecny Zarząd Krajowy WMM oraz zaproszeni goście wraz z delegacjami młodzieży. Słowo podziękowania, w imieniu Wincentyńskiej Młodziezy Maryjnej, skierował Przewodniczący WMM Bartosz Wyrzykiewicz oraz Maciej Opiłowski – były Wiceprzewodniczący. Nie obyło się również bez filmowych wspomnień minionych lat. W rodzinnej atmosferze przypomnieliśmy sobie wspólne lata w WMM. Jednak najważniejszym momentem spotkania była dziękczynna Msza Święta przed obliczem Czarnej Madonny, której przewodniczył ks. Kryspin Banko.

Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać!” s. Agnieszce i ks. Jackowi za cały trud i serce ofiarowane dla WMM. Niech Niepokalana ma Was zawsze w swojej opiece!

Jednocześnie gratulujemy s. Annie Głyżewskiej i ks. Maciejowi Musielakowi, którzy zastąpią s. Agnieszkę i ks. Jacka. Życzymy Wam wielu sił i odwagi w pełnieniu nowej funkcji. Więcej informacji na stronie WMM

W czerwcu odbył się Krajowy Zjazd WMM w którym uczestniczyło ponad siedemdziesiąt osób, w tym 52 delegatów, m.in. z Łomży, Warszawy, Krakowa, Żywca, Dąbrowy Tarnowskiej, Gniezna, Chełmna, które zostało zorganizowane w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Trzy dni zostały wypełnione modlitwą, radosnym wielbieniem Boga i sprawozdaniem z działalności ustępującego zarządu. W czasie specjalnej sesji kandydaci na stanowiska w zarządzie odpowiadali na pytania delegatów, po czym miały miejsce wybory.

Nową przewodniczącą stowarzyszenia w Polsce została Marlena Wyskok, wiceprzewodniczącą – Ewelina Siejak, sekretarzem – Iwona Nowak, zaś skarbnikiem – Beata Gąsiorowska. Więcej na stronie Diecezji Bydgoskiej.

Inne informacje

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »