Wiadomości Misyjne nr 55-56 (2-3/2020)

Wiadomości Misyjne nr 55-56 (2-3/2020)

JUŻ JEST nowy numer “Wiadomości Misyjnych”!

Ograniczenia spowodowane wirusem dotykają również tereny misyjne i misjonarzy. Nie sposób było i nam uciec od tego tematu, stąd również i ten numer „Wiadomości Misyjnych” jest naznaczony sytuacją, która, mamy nadzieję, przejdzie do historii. Niemniej, nasze bieżące kontakty i relacje z misjonarzami są świadectwem, że misjonarze żyją misją Kościoła. A spojrzenie do choćby niektórych dokumentów misyjnych Kościoła ostatnich lat jeszcze bardziej umacnia nas w przekonaniu, że misjonarze to naprawdę pierwsza linia „frontu” ewangelizacji.

  • Jak wygląda misja w czasie pandemii? Relacja m.in. z Chin, Turcji i Włoch.
  • Już 50 lat polscy misjonarze posługują na Madagaskarze! W środku znajduje się infografika oraz wiadomość od Wizytatora polskiej prowincji Zgromadzenia Misji.
  • Modlitwa do świętych męczenników z Wuhan o ustanie epidemii – św. Franciszka Regis Cleta CM i św. Jana Gabriela Perboyre’a CM.
  • Historia i obecna działalność słowackiej prowincji Zgromadzenia Misji.
  • Sytuacja na Madagaskarze oczami MISEVI.
  • i wiele więcej…

Wszystkim darczyńcom z cełego serca dziękujemy za wsparcie i pamiętamy w modlitwie! Oczywiście w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19:00, w naszym kościele seminaryjnym, odprawiamy Mszę św. w intencji misjonarzy oraz wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieło misyjne naszego Zgromadzenia.

admin

Website:

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies