Apokalipsa – na styku horyzontów

Na-styku-plakat-321x450Apokalipsa – księga osnuta nimbem grozy, sądu i tajemnicy – we wnikliwej lekturze, na tle kultury, w której powstała, odsłania zupełnie inny obraz: Światła, Piękna i niezwyklej bliskości Boga wobec człowieka. Mnóstwo dźwięków okazuje się podporządkowanych Jednemu Głosowi, który najbardziej transparentny okaże się dopiero pod koniec tekstu natchnionego, w słowach: I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.  /Ap 22,17b/.

Za każdym razem kiedy miałem zaprojektować budowlę w stylu historycznym, próbowałem wyobrazić sobie samego siebie mieszkającego w tej budowli i uzmysłowić sobie związane z tym wrażenia. Tylko wtedy zapewniłem sobie absolutną wolność tworzenia.

Wolność tworzenia, wyobraźnia oraz wrażenie – trzy wyznaczniki zaczerpnięte od Antonio Gaudiego, a także jego inspiracje oraz dzieła będą pomocą, by zatrzymać się na styku horyzontów i wejść w sens, znaczenie i „projektowanie” Apokalipsy.

Zapraszamy na weekend z tą głęboką Księgą. Na styku horyzontów różnych ludzkich doświadczeń i dyscyplin sztuki ujawnia się jej wyjątkowe przesłanie.

Miejsce: Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM – Krzeszowice k/Krakowa

Czas: 12-14 czerwca 2015r. (pt 17.00 – ndz. 13.00)

Koszt: 150 zł (noclegi+posiłki+pomoce rekolekcyjne), studenci – możliwa zniżka 🙂

Należy zabrać ze sobą:

Pismo Święte, notatnik/zeszyt,

Do pracy warsztatowej: czarną bluzkę/T-shirt/, sukienkę/spódnicę, – kobiety, czarne spodnie, czarną koszulę/T-shirt/ – mężczyźni, luźne ubrania do ćwiczeń

Sprzęt wszelaki – laptop, telefon, tablet, kamera, aparat z możliwością nagrywania, luźne ubrania do ćwiczeń.

Wszelkie informacje i zgłoszenia:

s. Joanna SM – 881628996 / probablefdlc@gmail.com

x. Konrad CM – 600253910 / ja_konrad@poczta.onet.pl

lub bezpośredni kontakt do VINCENTINUM