You are currently viewing Festiwal Młodych VINCENTIANA

Festiwal Młodych VINCENTIANA

Od 27 czerwca do 1 lipca w Piekarach, naszym Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” odbył się Festiwal Młodych VINCENTIANA

Hasłem tegorocznego festiwalu były słowa zaczerpnięta z Księgi Psalmów: “CIESZYĆ SIĘ BĘDĘ TOBĄ” Ps 9, 3.

Poprzez różnorodne doświadczenia wspólnego spotkania z Bogiem, ze samym sobą i ze wspólnotą festiwalową, odkrywaliśmy, co to znaczy CIESZYĆ SIĘ – Bogiem, sobą, drugim człowiekiem, a także otaczającym nas światem.

Każdy dzień festiwalu przedstawiał się inaczej. Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w różnorodnych warsztatach, kolejnego dnia miał miejsce Przegląd Piosenki Religijnej, następnie zastanawialiśmy się w grupach, jak odpowiadamy na charyzmat wincentyński w naszych parafiach i miejscach gdzie żyjemy, a także słuchaliśmy zaproszonych gości, którzy dzielili się z nami swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem i cieszenia się swoim powołaniem. Gośćmi byli: s. Lira Pietras OCD, Monika Ogrodnik, Magdalena i Robert Mikutelowie, ks. Krzysztof Kołtunowicz.

Oczywiście nie zabrakło świetnych koncertów. Bawiliśmy się i uwielbialiśmy Boga wraz z Lazarystami, BONOBOCO, Boguchwałą oraz Sezonem na czereśnie.

Po więcej informacji zapraszamy na facebooka “Vincentiana” .