You are currently viewing Inauguracja 9-letniej Nowenny 2021-2030

Inauguracja 9-letniej Nowenny 2021-2030

Podejmujemy inicjatywę Nowenny ku czci Niepokalanej, która ma być peregrynacją Cudownego Medalika od listopada 2021 do listopada 2030 r. z racji przypadającego wówczas Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych na Rue du Bac w Paryżu. Do istoty peregrynacji należy przemierzanie kraju z orędziem owych objawień.

Uzasadnienie inicjatywy. Rodzina św. Wincentego a Paulo w Polsce czuje się szczególnie zobowiązana do podjęcia ww. inicjatywy, ponieważ wniosła ona ważny wkład w szerzenie kultu Cudownego Medalika m.in. przez to, że to w Polsce, a nie we Francji, miejscu objawień, powstało w 1905 roku z inicjatywy księdza Franciszka Domaradzkiego, kapłana Zgromadzenia Księży Misjonarzy, Stowarzyszenie Cudownego Medalika, które po czterech latach stało się stowarzyszeniem międzynarodowym. Zobowiązuje nas to dzisiaj do kontynuowania chlubnej tradycji, stając na wysokości zadania wobec zbliżającego się Jubileuszu.

W Zakopanym-Olcza w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w piątek 26 listopada o godz. 18.00 odbyło się nabożeństwo i Msza św. na rozpoczęcie Triduum i 9. Letniej Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. W sobotę 27 listopada Uroczystość odpustowa – Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Wizytatora Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Pawła Holca CM i przedstawicieli Rodziny Wincentyńskiej. O godz. 18.30 Msza św. i procesja Różańcowa Światła. Rozważania odpustowe poprowadził ks. Adam Sejbuk CM, Dyrektor Kleryków Wyższego Seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie.