You are currently viewing Olcza pożegnała ks. Jana Szwaikowskiego CM

Olcza pożegnała ks. Jana Szwaikowskiego CM

4 lutego 2023 r. o godz. 12.00 mszą świętą pogrzebową, której przewodniczył bp Robert Chrząszcz, parafia pw. Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy pożegnała ks. Jana Szwaikowskiego CM, długoletniego duszpasterza sanktuarium. W pogrzebie udział wzięli licznie zebrani parafianie, księża diecezjalni oraz księża misjonarze z ks. Wizytatorem Pawłem Holcem CM, siostry zakonne, a także władze samorządowe.
 
W homilii ks. Kryspin Banko CM tak mówił o śp. ks. Janie:
„Duszpasterz – nie znam piękniejszego określenia kapłana przez wiernych. Zmarł duszpasterz naszej parafii, który z oddaniem służył nam przez wiele lat. Czasami mogą to być słowa na wyrost, ale tak nie jest w przypadku księdza Jana. Był pasterzem, który z oddaniem służył olczańskim parafianom, bo was rozumiał, bo był stąd. Przyszedł do was i was pokochał. Znając jego charakter, gdyby te słowa słyszał, to by się zżymał, że za wielkie, że na wyrost, niepotrzebne. Ale ja mówię to z przekonaniem, bo obserwowałem, co mówił i jak czynił, kiedy tylko miałem sposobność być tutaj. Tak! Był jednym z was! I dobrze, że u was pozostanie”.
 
Ks. Jan Szwaikowski CM został pochowany na olczańskim cmentarzu w grobowcu księży misjonarzy. W Zakopanem-Olczy posługiwał przez 28 lat.