Przełożony Generalny przybywa z wizytą do Polski

Dzisiaj po południu przybył do Polski z dwunastodniową wizytą (31 października – 11 listopada)  Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji, ks. Gregory Gay CM. Cieszymy się, że pobyt w Polskiej Prowincji i wszystkich trzech Prowincjach Sióstr Miłosierdzia nakłada się na tak ważny dla nas okres od Uroczystości Wszystkich Świętych do Święta Niepodległości.

W trakcie pobytu w naszej wspólnocie Przełożony Generalny spotka się z konfratrami m.in. w Domu Stradomskim, w Domu św. Wincentego a Paulo na Kleparzu, w Domu Nowowiejskim w Krakowie, w ośrodku rekolekcyjnym “Vincentinum” w Krzeszowicach, w Domu Świętokrzyskim w Warszawie, Domu św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy i Domu w Sopocie.

Odwiedzi Sanktuarium Cudownego Medalika w Zakopanem-Olczy, siedzibę Stowarzyszenia “U Siemachy” w Krakowie i ośrodek “Radosna Nowina 2000” w Piekarach, domy prowincjalne Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie, Warszawie i Krakowie, oraz niektóre z prowadzonych przez Siostry dzieł: Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Łbiskach k. PiasecznaDPS im. Helclów w Krakowie.

W programie pobytu jest także wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Wadowicach, Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, w Sanktuarium Jasnogórskim. W Uroczystość Wszystkich Świętych Przełożony Generalny włączy się w naszą polską tradycję nawiedzenia cmentarza i odwiedzi Cmentarz Rakowicki w Krakowie, gdzie znajdują się grobowce Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Jednym z najważniejszych wydarzeń w których będzie uczestniczył  są Obłóczyny alumnów I roku naszego Seminarium, które odbędą się w następną niedzielę.