You are currently viewing Rekolekcje dla mężczyzn

Rekolekcje dla mężczyzn

  • Post category:Seminarium

Na początku listopada w Krakowie na Stradomiu odbyła się pierwsza sesja rekolekcji dla mężczyzn. Jej tematem była modlitwa. Na wydarzenie prowadzone przez ks. Wojciecha Kaczmarka CM, ks. Michała Radziwiłła CM, a także kleryków z Grupy Powołaniowej przybyło dziesięciu uczestników w wieku 18-33 lata. Miejsca, z których przyjechali to: Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Dąbrowa Tarnowska, Gniezno, Warszawa, Wysokie Mazowieckie, Słubice, Świętokrzyskie, Bydgoszcz.
Rekolekcje te stały się doskonałą okazją do pogłębienia wiary, wyciszenia i braterskiego spotkania. Oprócz adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wspólnej Eucharystii i pracy w grupach nie zabrakło m.in. długich rozmów i gry terenowej.

Oto świadectwo jednego z uczestników wydarzenia:
Gdy chodzi o plusy wydarzenia, to:
a) Przestrzeń, aby spotkać Boga i wprowadzenia do modlitwy lub prowadzone rozmyślania. Świetnie pomagały doświadczyć rozmowy z Bogiem, przypomnieć sobie jak się modlić i Go szukać.
b) Otwartość prowadzących i kleryków, którzy się pojawiali porozmawiać. Dzięki tej atmosferze czułem, że jestem we wspólnocie, w której mogę czuć się bezpiecznie i autentycznie. Świetna jest też możliwość poznania Was, usłyszenia o Waszym życiu, codzienności. Także widoczna i realizowana chęć, żeby dać świadectwo, podzielić się przeżyciami, historią. No i możliwość przeżycia dni skupienia we wspólnocie z resztą chłopaków, bardzo budujące jest zrobienia tego w grupie fajnych ludzi o podobnym spojrzeniu na świat.
c) Dzielenie się w grupie było świetne, myślę, że warto by było wydzielić nawet drugi segment pod koniec.
d) To, że byliście dobrze przygotowani, żeby się nami zająć, mieliście przemyślane treści i tematy.

Kolejne rekolekcje już za miesiąc! 27-30.12. Ich temat to cisza. Już teraz można się na nie zapisywać, pisząc na adres: powolaniacm@gmail.com
 
ks. Wojciech Kaczmarek CM
 
Zapraszamy na stronę: https://powolania.misjonarze.pl/