You are currently viewing Rekolekcje w Świętej Wodzie

Rekolekcje w Świętej Wodzie

W dniach od 7 do 10 kwietnia odbyły się Rekolekcje Rodziny Wincentyńskiej. Ze względu na przeżywany Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia miejscem rekolekcji był Białystok, miasto, w którym po II wojnie światowej osiadł i działał Michał Sopoćko, wileński spowiednik siostry Faustyny. Postać księdza Michała Sopoćki, dziś błogosławionego, przybliżył podczas konferencji J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko. W bogatym programie ćwiczeń duchowych znalazły się takie miejsca jak: sanktuarium Bł. Michała Sopoćki przy ul. Poleskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz katedra.
O pracy Sióstr Miłosierdzia w tym mieście opowiedział s. Bożena Długowska. Z piątku na sobotę rekolektanci modlili się przed Najświętszym Sakramentem podczas całonocnej adoracji. W sobotę 9 kwietnia pielgrzymowali do Sokółki, Różanegostoku, Suchowoli i Koryciana. Miejscem zakwaterowania było sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, w której gościnną posługę sprawuje charyzmatyczny kustosz ks. Alfred Butwiłowski.

W rekolekcjach wzięło udział 96 osób (ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych) reprezentanci: Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z panią prezes Ireną Miturą, Konferencji Świętego Wincentego a Paulo z panią prezes Ewą Konieczną, przedstawiciele Stowarzyszenia Cudownego Medalika, Siostry Miłosierdzia z animującą śpiew i liturgię s. Iwoną Krok oraz Księża Misjonarze: ks. Edward Batko, ks. Marek Chociej 
i ks. Jerzy Górny. Każde spotkanie Rodziny Wincentyńskiej owocuje wymianą myśli, ożywia i umacnia ducha w realizacji charyzmatu a nade wszystko inspiruje do podejmowania konkretnych działań 
na polu chrześcijańskiego miłosierdzia. Wszystkim, którzy podjęli trud podróży i tworzenia rodzinnej atmosfery jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Ks. Jerzy Górny CM – Krajowy Moderator Rodziny Wincentyńskiej