You are currently viewing We Francji zmarł ks. Andrzej Jaskrowski CM

We Francji zmarł ks. Andrzej Jaskrowski CM

Z głębokim żalem informujemy o śmierci ks. Andrzeja Jaskrowskiego CM, który zmarł 18 stycznia 2023 r. w Montélimar we Francji.
 
Wspólnota parafialna z miejscowości Pont-Saint-Esprit w artykule o ks. Andrzeju na portalu midilibre.fr przypomina o otwartości swojego proboszcza, wspominając jedną z manifestacji po ataku terrorystycznym ze stycznia 2015 r.: „Podczas zgromadzenia na Place de la République było mroźno. Ojciec André zaprosił wspólnoty muzułmańskie, protestanckie i chrześcijańskie do przyjścia i ogrzania się w prezbiterium, naprzeciwko kościoła Saint-Saturnin”.
Pierre de Verduzan, prezes stowarzyszenia Renaissance du Vieux Pont-Saint-Esprit, wspomina także człowieka, który był bardzo lubiany przez ubogich: „Miał poczucie humoru i potrafił z niego korzystać, był bardzo blisko ludzi”.
 
Ks. Andrzej Jaskrowski CM otrzymał święcenia kapłańskie w 1978 r., przez wiele lat posługiwał jako misjonarz w Kongu, a od 1994 r. we Francji.
 
Msza święta żałobna ks. Andrzeja odbyła się w poniedziałek 23 stycznia 2023 r. w kościele Saint-Saturnin w Pont-Saint-Esprit we Francji, przewodniczył jej ks. bp Nicolas Brouwet. Pogrzeb odbył się 1 lutego 2023 r. w kościele pw. św. Jadwigi w Nieszawie. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Holc CM, Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji. Po mszy świętej ciało zmarłego odprowadzono do rodzinnego grobowca na miejscowym cmentarzu.
 
O śmierci naszego konfratra informują także portal polskifr.fr oraz oficjalna strona diecezji Nîmes.