You are currently viewing Wspólnota “Młodzi Plus” w gościnie u Pasterza Diecezji

Wspólnota “Młodzi Plus” w gościnie u Pasterza Diecezji

  • Post category:Bydgoszcz

By dobrze budować wspólnotę, musimy pomyśleć, co możemy jej dać, a nie tylko, co chcemy od niej dostać. Musimy do tego dodać pokarm, jakim jest Ewangelia. To najlepsza recepta na budowanie więzi wspólnotowych – powiedział bp bydgoski Krzysztof Włodarczyk na spotkaniu ze wspólnotą Młodzi +.

Ordynariusz diecezji odpowiedział na prośbę i spotkał się 15 lutego z jej członkami w bydgoskim Domu Polskim. To grupa post-akademicka, która działa przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo. Formacja skierowana jest do osób, które wchodzą w dorosłość i poszukują życiowego powołania, w obecności Boga. Swoje świadectwa we wspólnocie przekazują również małżeństwa uczestniczące w spotkaniach oraz goście opowiadający o swoich doświadczeniach czy pasjach.

„Młodzi dorośli” usłyszeli od biskupa przesłanie, odnoszące się do ich roli w Kościele. Również tego, jakim owocem są dla niego wspólnoty w diecezji. – Chcę, abyście nie tylko się formowali, ale również apostołowali innych, przekazywali swoje świadectwa. To najlepsza forma przyciągania do Pana Boga takich osób jak wy. Mocno się raduję, gdy was tutaj widzę. Czuję, że nie tylko, ja jestem dla kogoś. Z takich wspólnot czerpię siłę. Wasza obecność dla mnie jest niezwykle ważna, gdyż mogę usłyszeć, czego potrzebują moje owce – powiedział bp Włodarczyk.

Adam ze wspólnoty Młodzi + zapytał biskupa, jak trafiać z Dobrą Nowiną do poszukujących w swoim życiu drogi? Takich, którzy poprzez różne doświadczenia nie chcą przemierzać ziemskiej pielgrzymki z Bogiem. – Bądźmy autentyczni w przekazywaniu swojego świadectwa odkrywania Pana Jezusa. Mimo że ktoś może z nas drwi, mimo spotykania się z niezrozumieniem. Mówmy o naszych łaskach, ale nie bójmy się też opowiadać o naszych słabościach – odpowiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję poruszyć inne, nurtujące ich tematy z życia społecznego czy Kościoła. Mottem wspólnoty Młodzi + jest hasło: „Przyjdź, zobacz, przekonaj się sam!”

Warto więc sprawdzić i odpowiedzieć na gorące zaproszenie młodych z bazyliki.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski
Tekst i zdjęcia: Miłosz Kalaczyński