8 grudnia

8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele seminaryjnym na koncelebrowanej Mszy św. o godz. 16:30 której przewodniczył Ks. Wizytator Kryspin Banko CM, kandydaci do Zgromadzenia Księży Misjonarzy przeżywali swój dzień powołania, dwóch seminarzystów (Stanisław i Antoni), którzy deklarują swoją wolę poświęcenia się pracy w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy dla zbawienia ubogich oraz jeden kandydat z prowincji Słowackiej.

“Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła”. Te słowa Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego wprowadzają nas w Eucharystię, kiedy to jeden alumn naszego Seminarium przywdział strój duchowny – sutannę i złożył Bonum Propositum – Dobre Przyrzeczenie o wytrwanie w Zgromadzeniu Misji.

Klerycy z piątego roku złożyli Śluby Święte, poświęcając siebie na całe życie w Zgromadzeniu dla głoszenia Ewangelii ubogim. By urzeczywistnić to powołanie złożyli Śluby wytrwania w Zgromadzeniu, posłuszeństwa, ubóstwa oraz czystości. Św. Wincenty był przekonany, że ci, których Bóg powołuje do Zgromadzenia, starają się czynić wszystko, co podoba się Bogu. Oddają się całkowicie Bogu. Dochowują Mu wierności w pracy nad nabywaniem cnót. “Evangelizare pauperibus misit me” w ten sposób misjonarze trwają w stanie naszego Pana i apostołów, rezygnują ze wszystkiego, aby pracować dla nawracania i zbawienia dusz, aby kontynuować posłannictwo Bożego Syna.

Dni Skupienia dla młodych mężczyzn

Dni skupienia dla młodych mężczyzn – „Idźcie w pokoju Chrystusa!” W dniach 26-28 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku duszpasterskim Dni Skupienia dla młodych mężczyzn szukających życiowej drogi. Z racji pandemii, spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach. W ciągu czterech spotkań (listopad, grudzień, luty i czerwiec) pochylaliśmy się nad tajemnicą Eucharystii, a w tym ostatnim terminie nad słowami „Idźcie w pokoju Chrystusa!” W ciągu konferencji, modlitwy, adoracji, pracy w grupach i w rozmowach wspólnotowych staraliśmy się odkryć konieczność prawdziwego wybaczenia („w pokoju Chrystusa”) oraz odczytać misję, do której nas Chrystus posyła („Idźcie”). 

Dziękujemy dziecięciu uczestnikom, którzy przyjechali z różnych stron Polski. Nad całością spotkania czuwał ks. Szczepan Szpoton CM wraz z klerykami z Grupy Powołaniowej. 

Tydzień Formacji Wincentyńskiej

Święty Wincenty a Paulo – promotor apostolstwa świeckich, pod takim hasłem odbędzie się w tym roku Tydzień Formacji Wincentyńskiej, na który zapraszamy od 7 do 12 lipca 2020 r. do Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego „Vincentinum” w Krzeszowicach. W programie przewidziano: codzienną Eucharystię, wykłady, prelekcje, pokazy multimedialne, warsztaty, śpiew i ciekawe filmy. Przewidziana jest także pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic oraz Inwałdu. Nie zabraknie czasu na wypoczynek i osobistą modlitwę, budowanie wzajemnych więzi w atmosferze radości. Zaproszenie kierujemy do wszystkich tworzących Rodzinę Wincentyńską (dorośli i młodzież) a także do tych, którzy pragną poznać duchowość św. Wincentego a Paulo.
Nocleg w pokoju dwuosobowym z łazienką – 450 zł (za cały pobyt) (nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne).
Do dyspozycji uczestników jest kaplica, sala konferencyjna, kawiarnia, sala telewizyjna, 2h parku ze ścieżkami spacerowymi.

Serdecznie zapraszam ks. Jerzy Górny CM

Read More

Święcenia prezbiteratu i diakonatu 2020 r.

Z radością pragniemy poinformować, że w sobotę, 23 maja br., podczas mszy świętej o godz. 12.00, ks. biskup Damian Muskus udzielił w naszym kościele seminaryjnym na Stradomiu święceń prezbiteratu i diakonatu. Ze względu na stan epidemii w uroczystości  uczestniczyli jedynie domownicy stradomscy oraz najbliższa rodzina przyjmujących święcenia.

Kandydatów do święceń polecamy Waszym modlitwom.

Obłóczyny i Bonum Propositum

„Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła”. Te słowa Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego wprowadzają nas w Eucharystię, kiedy to ośmiu alumnów naszego Seminarium złożyło Bonum Propositum – Dobre Przyrzeczenie o wytrwanie w Zgromadzeniu Misji i przywdziało strój duchowny – sutannę na mszy św. 27 września której przewodniczył ks. Wizytator Kryspin Banko CM oraz księża i rodzice przybyli na tą uroczystość.

Zaproszenie na Tydzień Formacji Wincentyńskiej

Tydzień Formacji Wincentyńskiej jest propozycją pogłębienia duchowości św. Wincentego a Paulo połaczoną z wakacyjnym wypoczynkiem. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Płeć Piękna w życiu Wincentego a Paulo”. W programie zaplanowano wykłady oraz wymianę myśli uczestników na temat współczesnych realiów tego zagadnienia. Istotnymi elementami programu będzie codzienna Eucharystia oraz nabożeńtwa wspólnotowe. W tegorocznym wyjeździe – pielgrzymce zwiedzimy: Szczepanów, Zabawę, Odporyszów, Tuchów oraz skansen pszczelarstwa w Stróżach. Zaplanowano także czas na wypoczynek 
i osobistą modlitwę. Dni Formacji Wincentyńskiej odbędą się w dniach od 9 do 14 lipca w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym „Vincentinum” 
w Krzeszowicach.

Nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienką – 450 zł za cały pobyt (nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne).
Do dyspozycji uczestników jest kaplica, sala konferencyjna, kawiarnia, sala telewizyjna, 2 hektary parku ze ścieżkami spacerowymi.
Serdecznie zapraszamy księży, siostry miłosierdzia, świeckich współpracujących z Rodziną Wincentyńską oraz wszystkich chętnych.

Zgłoszenia proszę kierować do dnia 30 czerwca, ale im szybciej tym lepiej, pod adres:
ks. Jerzy Górny CM tel.: 608241429 lub domrek@misjonarze.pl

Tydzień Formacji Wincentyńskiej – Krzeszowice 9-14 VII 2019 – Płeć Piękna w życiu Wincentego a Paulo

Wtorek 9 VII
Zakwaterowanie
12.25 – Anioł Pański
12.30 – Obiad
14.00 – Ze śpiewem na ustach* Powitanie Gości – omówienie programu (aula)
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 – Ze śpiewem na ustach* 
Szkice do portretów Kobiet, które kształtowały życie i dzieła ks. Wincentego
 – ks. Jerzy Górny CM
17.00 – Przygotowanie liturgii
18.00 – Eucharystia
18.30 – Kolacja
19.30 – Film – Elżbieta Anna Seton
21.00 – Apel Jasnogórski

Środa 10 VII
7.30 – Jutrznia
8.00 – Śniadanie
9.30 – Ze śpiewem na ustach* 
Pośmiertne promieniowanie św. Wincentego na Płeć Piękną
 – Rozalia Rondu i inne – S. Iwona
10.30 – Przerwa na kawę lub herbatę
11.00 – Praca w grupach
12.00 – Relacja z pracy w grupach
12.25 – Anioł Pański – obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 – Ze śpiewem na ustach* 
Pośmiertne promieniowanie św. Wincentego na Płeć Piękną 
– bł. S. Marta Wiecka – ks. Michał Lipiński CM
17.00 – Przygotowanie liturgii
18.00 – Eucharystia
18.30 – Kolacja
19.30 – Film – Mam przyjaciół w niebie
21.00 – Apel Jasnogórski

Czwartek 11 VII – Pielgrzymka do Szczepanowa, Odporyszowa i Tuchowa.
7.30 – Eucharystia
8.00 – Śniadanie
8.45 – Zajmowanie miejsc w autokarze
9.00 – Wyjazd
10.15 – Szczepanów – sanktuarium św. Stanisława bpa
11.00 – Zabawa – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny
12.00 – Odporyszów – sanktuarium Matki Bożej
14.00 – Tuchów – sanktuarium Matki Bożej
15.30 – Stróże – Muzeum pszczelarstwa u pana Janusza Kasztelewicza
17.00 – Powrót do Krzeszowic
19.30 – Kolacja
20.30 – Adoracja
21.00 – Apel Jasnogórski

Piątek 12 VII
7.30 – Eucharystia
8.00 – Śniadanie
9.30 – Płeć Piękna na Madagaskarze – ks. Stefan Zając CM
10.30 – Kawa czy herbata?
11.00 – Promocja książki o Madagaskarze – ks. Stefan Zając CM
12.25 – Anioł Pański – obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 – 17.30 – Czas dla bliźniego
17.35 – Nieszpory
18.00 – Kolacja
20.00 – 21.00 – Adoracja i Apel Jasnogórski

Sobota 13 VII
7.30 – Eucharystia
8.00 – Śniadanie
9.30 – Rola Płci Pięknej w dziełach charytatywnych Kościoła – p. Irena Mitura
10.30 – Przerwa na kawę lub herbatę
11.00 – Praca w grupach
12.00 – Relacja z pracy w grupach
12.25 – Anioł Pański – obiad
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.20 – W trosce o zdrowy sen – dr Daria Pracka
17.30 – Nieszpory
18.00 – Kolacja przy grillu – rodzinne biesiadowanie
21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela 14 VII
7.30 – Jutrznia
8.00 – Śniadanie
9.00 – Eucharystia
10.30 – Koncert zespołu Po prostu
11.30 – Podsumowanie, podziękowania, pożegnania
12.00 – Obiad

* Ze śpiewem na ustach – jest to punkt programu prowadzony przez s. Iwonę i młodzież, rozpoczynający wszystkie wspólne spotkania!!!
 Uwaga!!! Ze względów praktycznych lub zaistniałych okoliczności, program może ulec zmianie.

Dni skupienia dla młodzieży

W dniach 22-24 lutego w naszym misjonarskim seminarium 21 młodych mężczyzn z różnych stron Polski spędziło bardzo dużo czasu przy Bogu – na modlitwie, Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, konferencjach oraz odkrywaniu Boga w bliźnim – w czasie modlitwy, pracy w grupach oraz rekreacji. Szukaliśmy wspólnie czy Ubóstwo jest cechą każdego dojrzałego mężczyzny! Bardzo ciekawym punktem było spotkanie z p. Szymonem Jurdziakiem – szczęśliwym mężem i ojcem czterech synów, który podzielił się realizacją Tej Rady Ewangelicznej żyjąc w małżeństwie. Bóg zapłać za wasze świadectwo Wiary, Nadziei i Miłości. Wierzę, że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie. Kolejne Dni Skupienia już 12-14 czerwca 2019.

Dni skupienia na Stradomiu

W dniach 09-11 listopada odbyły się w naszym seminarium dni skupienia dla młodzieży męskiej. W tym roku pochylimy się nad Ślubami Misjonarskimi. Tematem tych dni była wytrwałość rozpatrywana w kontekście misjonarskim, małżeńskim oraz ogólnoludzkim. Jednym z punktów programu było spotkanie z gościem specjalnym – ks. Marcinem Wróblem CM, który w na co dzień jest na misji w Papule Nowej Gwinei. Nie zabrakło także spowiedzi, adoracji oraz medytacji na Słowem Bożym.

Bonum Propositum oraz obłóczyny

“Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła”. Te słowa Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego wprowadzają nas w Eucharystię, kiedy to ośmiu alumnów naszego Seminarium złożyło Bonum Propositum – Dobre Przyrzeczenie o wytrwanie w Zgromadzeniu Misji i przywdziało strój duchowny – sutannę na mszy św. 30 września której przewodniczył ks. Wizytator Kryspin Banko CM oraz księża przybyli na tą uroczystość.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »