Archives Styczeń 2021

Spotkanie międzynarodowe braci online

Od jakiegoś czasu, pracowaliśmy nad tożsamością i powołaniem brata w Zgromadzeniu Misji i potrzebę dalszego przedstawiania go jako skarbu nie tylko w Zgromadzeniu Misji ale także dla Kościoła. W świetle tego chcemy wzmocnić więzi naszej wspólnoty i wspólnie rozważać promocję powołania brata w Zgromadzeniu Misji. Z tego powodu odbyło się spotkanie internetowe braci z całego świata w dniu 21 stycznia 2021 r w którym uczestniczyło 49 uczestników.

Spotkanie odbyło się w następujący sposób: prezentacja spotkania które rozpoczął br. Hugo następnie słowo powitalne dla braci wygłosił ojciec Generał Tomaž Mavrič, następnie w grupach językowych dialog na temat przesłanego kwestionariusza, następnie przedstawienie krótkie sprawozdanie z pracy grup a na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie pomodliliśmy się każdy we własnym języku “Nadziejo Izraela”.

Święcenia oraz Uroczystość odpustowa

W dniu 23 stycznia odbędą się świecenia prezbiteratu które będą transmitowane na YouTube od godziny 10.30 lub bezpośrednio na stronie misjonarze.pl.

A w uroczystość patronalną naszej świątyni jak i w rocznicą założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy, w dniu 25 stycznia obchodzić będziemy dzień odpustu w naszym Kościele Seminaryjnym na Stradomiu. Uroczystość rozpocznie się od adoracji Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 18.00. Wieczorne uroczystości rozpoczną się nieszporami o godz. 17.15, a uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o 18.00 która będzie transmitowana na YouTube lub bezpośrednio na stronie misjonarze.pl.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies