You are currently viewing Ogólnopolskie spotkanie młodzieży we Wrocławiu

Ogólnopolskie spotkanie młodzieży we Wrocławiu

Spotkanie młodzieży z polskich parafii prowadzonych przez księży misjonarzy Wincentego a Paulo miało miejsce w dniach 29 kwietnia – 1 maja. Tym razem gospodarzem były dwie wrocławskie parafie wincentyńskie: pw. św. Anny na Oporowie i pw. św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Krakowskiej.

Uczestnicy to uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz 1 i 2 klasy liceum. Przyjechali z kilkunastu miejscowości m.in. z Warszawy, Tarnowa, Zakopanego, Bydgoszczy, Słubic, Gozdnicy, czy z Grodkowa.

Celem spotkania jest doświadczenie większej wspólnoty niż ta, w której przebywają na co dzień. Chcieliśmy, żeby mogli się poznać, zintegrować, utrzymywać ze sobą relacje na kolejnych zjazdach wincentyńskich. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja. Cieszymy się, że tyle wspólnot zdecydowało się przyjechać do Wrocławia z różnych stron Polski – mówi ks. Łukasz Jędra CM z parafii pw. św. Anny.

Tematem spotkania była droga uczniów do Emaus. Uczestnicy, podobnie jak uczniowie Jezusa, przechodzili kolejne etapy: rozmowę w drodze, spotkanie z Jezusem, słuchanie Go, poznanie Mistrza i powrót do wspólnoty. 

Artykuł pochodzi ze strony: link