Pierwszy dzień Vincentiany

PlakatW pierwszy dzień Vincentiany pierwsza grupa zjawiła się już ok. godziny szóstej rano. Około południa rozpoczął się przejazd uczestników festiwalu z Piekar do Krakowa, a godzinie 15.00 została odprawiona Msza św. , której przewodniczył ks. Paweł Holc CM, rektor seminarium i ITKM. Wspomniał, o tym, że to właśnie Stradom jest miejscem gdzie zrodziła się idea Vincentiany, a on sam jest jedną z dwóch osób obecnych na tej dwudziestej dziewiątej Vincentianie wraz z księdzem Jackiem Dądelą CM, którzy uczestniczyli w pierwszym przeglądzie. Homilię wygłosił ks. Andrzej Gieroń CM, który zwrócił uwagę na potrzebę otwierania się na siebie i na drugich, nawiązując w ten sposób do hasła tegorocznej Vincentiany.
Po Mszy św. cała uroczystość przeniosła się do auli, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie festiwalu i wykonanie hymnu. Po części oficjalnej przyszła kolej na zaplanowane mniej oficjalne punkty programu. Uczestnicy mieli m.in. okazję obejrzeć film z ubiegłorocznej Vincentiany, zwiedzić kościół i muzeum, wziąć udział w grillu zorganizowanym w ogrodach seminarium albo wyjść na zwiedzanie miasta.
Po powrocie uczestników do Piekar po godzinie dwudziestej rozpoczął się koncert Lazarystów. Po nim odbyło się Disco z Jezusem, które poprowadził kl. Jacek Międlar oraz p. Jerzy Frąckowiak, a za konsoletą zasiadł DJ Gucek.
Po zakończeniu stałych punktów programu bardzo wyczerpującego dnia, uczestnicy udali się do swoich miejsc noclegowych.