Pogrzeb ks. bp Albina Małysiaka CM – Msza św. w kościele Sióstr Norbertanek na Salwatorze

Koncelebrowana Msza św. pogrzebowa odprawiona w kościele Sióstr Norbertanek w parafii Najświętszego Salwatora (na Salwatorze) w Krakowie 21 lipca 2011 r. rozpoczęła uroczystości pogrzebowe zmarłego 16 lipca 2011 Biskupa. Przed Eucharystią wierni i kapłani zgromadzeni w kościele i kolejne napływające do niego rzesze wiernych odśpiewali Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej, przy wystawionej trumnie z ciałem zmarłego rozpoczęła się Msza św. Przewodniczył J.E. ks. Kardynał Franciszek Macharski, emerytowany Arcybiskup Krakowski. Oto krótki reportaż z tego wydarzenia.

Wśród koncelebrujących znalazło się 7 biskupów i trzech kardynałów oraz ok 100 innych księży. Obecnych było kilkadziesiąt sióstr zakonnych i setki innych wiernych, którzy wypełnili kościół po brzegi.

Słowo wstępne wygłosił ks. Kardynał Macharski a okolicznościową homilię poświęconą Biskupowi Albinowi wygłosił ks. bp Jan Szkodoń, Wikariusz Generalny Archidiecezji Krakowskiej.

Trumna z ciałem Biskupa pozostała wystawiona w kościele Sióstr Norbertanek do rana, kiedy to przewieziono ją na Wawel, gdzie kontynuowano uroczystości pogrzebowe.