You are currently viewing Wizytator w Kazachstanie

Wizytator w Kazachstanie

W dniach 14-17 października wraz z ks. Krzysztofem Wałaszkiem CM, ekonomem Prowincji, odwiedziłem naszą misję w Kazachstanie.

W piątek w Szortandach spotkaliśmy się z przedstawicielami miejscowych władz oraz z konfratrami pracującymi na misji: ks. proboszczem Leszkiem Smakoszem CM i ks. Pawłem Kucharskim CM.

W sobotę uczestniczyliśmy w spotkaniu miejscowej wspólnoty katolickiej, na które złożyły się występy muzyczne, wspólny śpiew, gry i zabawy, następnie Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wspólny posiłek. Wieczorem odwiedziliśmy filie parafii w Pietrowce, w której pracuje ks. Paweł, i w Nowokubance.

W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszach św., a następnie spotkaliśmy się z siostrami miłosierdzia z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej, które posługują w parafii w Szortandach: s. Anielą Żółtek SM i s. Stanisławą Skurzok SM (trzecia z sióstr, s. Halina Wiczling SM, była na rekolekcjach w Polsce).

Naszym Współbraciom, Siostrom oraz całej Wspólnocie parafii w Szortandach dziękujemy bardzo serdecznie za bardzo życzliwe i gościnne przyjęcie.
ks. Paweł Holc CM, wizytator