You are currently viewing Złoty Jubileusz święceń biskupich księdza biskupa Pawła Sochy CM

Złoty Jubileusz święceń biskupich księdza biskupa Pawła Sochy CM

  • Post category:Kościół

W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, w Święto św. Szczepana, wraz z ks. Rektorem Szczepanem Szpotonem CM i ks. Proboszczem Kazimierzem Małżeńskim CM uczestniczyliśmy w obchodach Złotego Jubileuszu święceń episkopatu naszego Konfratra, ks. biskupa Pawła Sochy CM. Ks. Biskup przyjął święcenia z rąk ks. kardynała Karola Wojtyły w dniu 26 grudnia 1973 roku w katedrze gorzowskiej. Natomiast uroczystości jubileuszowe odbyły się w parafii p.w. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Dostojny Jubilat. W homilii ks. biskup Tadeusz Lityński, ordynariusz zielogórsko-gorzowski, wskazał na źródła apostolskiej gorliwości, pobożności i pokory Złotego Jubilata, który został uformowany w szkole św. Wincentego a Paulo.

Na zakończenie uroczystości ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, podziękował Jubilatowi i złożył życzenia w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, a ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, uhonorował ks. biskupa Pawła Orderem św. Ottona z Bambergu.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyły także siostry miłosierdzia, na co dzień posługujące w Gorzowie Wielkopolskim.

Paweł Holc CM, wizytator