Archives Grudzień 2014

BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA

Swieta1-400x280Drodzy Siostry i Bracia! Wspólnota misjonarska – księża, bracia i klerycy – pragnie przekazać każdemu i każdej z was najserdeczniejsze życzenia. Życzymy nade wszystko głębokiego doświadczenia poprzez wiarę Tajemnicy Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Niech spotkanie z Nowonarodzonym napełni wasze serca radością i pokojem. Niech opromieni wielką nadzieją całe wasze życie, a zwłaszcza to wszystko, co jest w nim trudne.

Z serca dziękujemy za każdy gest duchowego i materialnego wsparcia, jakiego nam udzielacie. Prosimy zarazem o przekazanie naszych życzeń wszystkim bliskim waszym sercom, szczególnie osobom starszym, chorym i cierpiącym.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Zmarł ks. Paweł Śliwiński CM

Sliwinski-Pawel-338x450W dniu 20 grudnia 2014 r. w Domu Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzy odszedł do wieczności ks. Paweł Śliwiński CM. Urodził się 3 listopada 1958 r. w Pabianicach. Do Zgromadzenia Księży Misjonarzy wstąpił w 1978 r. śluby święte złożył 8 grudnia 1982 r. a święcenia kapłańskie przyjął 25 kwietnia 1984 r. z rąk bpa. Tadeusza Gocłowskiego CM.

Placówki:

  • 1984-1987 –  Bydgoszcz parafia św. Wincentego, katecheta,
  • 1987-1997 –  Gozdnica, katecheta, proboszcz i wicedziekan, wizytator katechetyczny do prowadzenia nadzoru pedagogicznego dla słuchaczy Diecezialnego Kolegium Katechetycznego w diec. zielonogórsko-gorzowskiej,
  • 1997-2005 –  Bydgoszcz parafia św. Wincentego, katecheta,
  • 2005-  Chełmno, dyrektor Sióstr Miłosierdzia, kapelan i superior.

Read More

Dni Skupienia na Stradomiu

plakat_kopia_a5DNI SKUPIENIA NA STRADOMIU – by zastanowić się nad swoim życiem, wyciszyć, poszukać swojego miejsca na tym świecie. Modlitwa, adoracja, konferencje, praca w grupach, długie rozmowy, wspaniali ludzie…

TERMIN: 27-30 grudnia 2014

Zjazd w sobotę do 17:00, koniec we wtorek ok. 13:00

Limit miejsc: 25

DLA KOGO: Młodzież męska od 1 klasy ponadgimnazjalnej (16+)

ZGŁOSZENIA: do 21 grudnia – na powolaniacm@misjonarze.pl

PROWADZĄCY: ks. Andrzej Gieroń CM

8 grudnia – Śluby Święte

S1401-620x412W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym Kościele Seminaryjnym klerycy z piątego roku złożyli Śluby Święte oraz swój dzień powołania  przeżywali alumnów z Seminarium Internum. Na koncelebrowanej Mszy św. o godz. 11:00 której przewodniczył Ks. Wizytator Kryspin Banko CM kandydaci do Zgromadzenia Księży Misjonarzy przeżywali swój dzień powołania, przez który deklarują swoją wolę poświęcenia się pracy w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy dla zbawienia ubogich, są to alumni: Michał Adamczyk, Dominik Ciach, Grzegorz Duchnik, Kamil Jankowski, Łukasz Jędra, Wojciech Kaczmarek, Marek Kliszczak, Hubert Kowalewski, Karol Olejniczak oraz Marek Wojdyło. Klerycy z piątego roku: Daniel Frąc, Tomasz Gawlik, Jakub Kasprzyk oraz Piotr Maćkowiak złożyli Śluby Święte, poświęcając siebie na całe życie w Zgromadzeniu dla głoszenia Ewangelii ubogim. By urzeczywistnić to powołanie złożyli Śluby wytrwania w Zgromadzeniu, posłuszeństwa, ubóstwa oraz czystości.

Adwent 2014 – list Ojca Generała

Vincent112Adwent 2014 – czas modlitwy, pokoju i miejsce dla Ubogich. Drodzy Bracia i Siostry w Jezusie i w Świętym Wincentym, Łaska i Pokój Naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będą zawsze w naszych sercach!

Nadszedł czas Adwentu, czas sprzyjający, aby rozważać tajemnice naszej wiary. Pismo Święte, opisy i hymny Adwentowe przypominają nam o modlitwie, o poszukiwaniu pokoju Chrystusa i o otwarciu naszych serce i rąk, by służyć tym, których Bóg wybrał – naszym „Panom i Mistrzom”, Ubogim.

W tym liście na Adwent, podzielę się z Wami trzema prostymi, ale głębokimi doświadczeniami, jakie przeżyłem pewnego dnia. Poruszyły one moje serce i wzbudziły refleksję o potrzebie modlitwy, o dążeniu do pokoju i o głębszym zaangażowaniu w służbę Ubogim. Było to w czasie mojej wizyty w sanktuarium Maryjnym, na spotkaniu z Siostrami z zakonu kontemplacyjnego oraz w czasie Eucharystii i posiłku z grupą ludzi uzależnionych będących na terapii.

Read More

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »