Projekt M3

Polska edycja Projektu M3 dobiega końca. Wolontariusze krakowscy i bydgoscy studenci, mogą już ze spokojem pakować walizki i przygotowywać się do posługi misyjnej na Madagaskarze. Olga Figie, Maria Tirak, Emilia Klimasara, Adam Godlewski i ks. Adam Sejbuk, to właśnie oni już za kilkanaście dni opuszczą nasz kraj by pomagać nie tylko w szpitalach, szkołach i leprozoriach, ale również po to, by świadectwem swojego życia głosić ewangelię na drugiej półkuli.

Przygotowania do wyjazdu były bardzo skrupulatne. Obejmowały nie tylko formację duchową, ale również naukę języka francuskiego, malgaskiego, zaawansowany kurs pierwszej pomocy, czy metodykę pracy z dziećmi. Minione 8 miesięcy to czas, kiedy uczestnicy Projektu M3 pozyskiwali również fundusze na rzeczy działań woluntarystycznych. Przeprowadzali zbiórki, nawiązywali współpracę z firmami i organizacjami, które objęły patronat nad projektem.  Do zadań wolontariuszy należało również przeprowadzanie w szkołach spotkań poszerzających świadomość misyjną młodzieży, zachęcanie do czynnego włączania się w życie społeczne i wolontariat.  

Będą oni pracować w Fort Dauphin na południu Madagaskaru, na placówce ks. Kazimierza Bukowca, który będzie się nimi opiekował. Podejmą posługę w przychodni sióstr Szarytek, leprozorium dla trędowatych, szkołach oraz małych kaplicach na wioskach. Spędzą tam trzy miesiące, aby w uroczystość św. Wincentego a Paulo zdać relację ze swoich działań. 

Jesteśmy przekonani, że uczestnicy Projektu M3 doskonale poradzą sobie z realizacją czekających na nich działań a pomocą i swoją postawą będą świadczyli o charyzmacie Św. Wincentego a Paulo.