Premiera telewizyjna filmu “Z wiarą na głęboką wodę”

“Z wiarą na głęboką wodę” to fabularyzowany film dokumentalny o życiu i pracy ks. bp Albina Małysiaka CM. Wyprodukowany przez TVP Kraków wspólnie ze Śródmiejskim Ośrodkiem Kultury w Krakowie.

Film pokazuje wyjątkową osobowość bohatera: pełną temperamentu, poczucia humoru, zapału do pracy. Zaawansowanego wiekiem wciąż aktywnego duszpasterza widzimy w różnych sytuacjach, także niecodziennych, towarzyszymy jego spotkaniom z bliskimi. To dynamiczna, fabularyzowana opowieść o postaci niebanalnej jaką bez wątpienia jest Nestor Episkopatu Polski.

Autorami filmu są: Anna Kaszewska i Łukasz Lech. Zdjęcia: Wojciech Kursa i Ryszard Mroczkowski, dźwięk: Józef Kazek, kierownictwo produkcji: Barbara Nycz.

“To jest człowiek, który z całego serca kocha Polskę. Mówi, że dwie godziny swojego cennego czasu poświęca na przeczytanie prasy, żeby zobaczyć, czy w końcu jest ktoś, kto uratuje naszą ojczyznę. Wzywa, żeby dobrze się zastanowić, na kogo się głosuje i sam zawsze uczestniczy w głosowaniu” – mówi w filmie Ks. infułat Jerzy Bryła, który zna biskupa od 58 lat – “Bp Albin Małysiak ma niesamowite poczucie humoru, nie obraża się”

Inne informacje

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »